6. Direttissima a VO2max (RP 9 , PP 10-)
Route description: At the moment only in SK language, sorry

6. Direttissima a VO2max (RP 9)
G. Grochal, P. Sztaba, 26.8.2001, Je potrebné poznamenať, že prvé RP Direttisimy, ktorá s v spodnej časti kryje s originálnou cestou preliezli M. a P. Packo a J. Vonderčík v roku 1992 s navrhnutou klasifikáciou VII-/VIII. Pozri cestu č.5. V hornej časti sa niektoré úseky VO2max pravdepodobne kryjú s touto cestou. Info: Lano 2x50m sada stoperov, stredné frendy, 15 x expres. Cesta bola vybavená nitmi pri zlanení aj v spodnej časti čím sa zmenil technický charakter pôvodnej diretisimy. 2 RP: J. Krawczyk, T. Samitowski, august 2004

Fototopo

POZOR !!! Cestou VO2max nedoporučujeme zlaňovať - v lete 2011, zlyhal štand pri zlanení a tak nie je možné štandom v súčasnosti plne dôverovať !!!!

Opis prelezu diretissimy (X-) 10.8. 2021 M. Krasňanský, J. Krištoffy
Kedže sa nielen na Slovensku, alebo predovšetkým v Poľsku rozprúdilo celkom haló ohľadom nášho prelezu, urobil som nákres línie, ktorú sme liezli. Jedná sa gro o Diretku v kombinacii s VO2Max. V princípe to najkrajšie čo stena ponúka. Niektoré dĺžky sme spojili do 1, kedže štandovať na mieste kde nie je "no hand rest" mi príde už nemoderné, alebo ak boli dĺžky príliš krátke. Najväčší prínos je samozrejme v prelezení celej špáry pôvodnej cesty Diretky od Rybičku a Šmída v štítovej stene, ktorá bola doteraz len hákovaná. Náš prelez sa konal 10.8 v štýle RP,PP,TR na striedačku, kde ani druholezec nesedel.

Fototopo prelezu