Vožná diskusia bez potreby registrácie bola vytvorená za účelom vzájomnej komunikácie medzi horolezcami a mala by by predovšetkým zameraná na Vysoké Tatry. Jej zmyslom je informova o zaujímavých prelezoch, o prvovýstupoch o postrehoch pri prelezení ciest - klasifikácia, istenie a pod. samotnýmí lezcami. Samozrejme jej devízou by malo by aj upozornenie na nezrovnalosti v uverejnených informáciách v tomto webovom sprievodcovi, s ciežom poskytnú kvalitnejšie informácie pre všetkých. Zaujímavé a závažné informácie o uverejnených cestách budú webmastrom presunuté aj do fóra s registráciou, ktoré samozrejme funguje naďalej. Vulgárne a urážlivé príspevky budú zmazané. Kapacita fóra je 200 správ, najstaršie budú automaticky odmázávané.

Vožná lezecká diskusia
Free climbing forum

Post a reply - Pošli komentár || Back to main page - Návrat úvodná stránka


Re: Nity v Tatrách.

Delete this post Submitted by - Zaslal adam on 26/Jan/2012 in reply to/komentár ku Nity v Tatrách. zaslaný by/zaslal Vilo on 21/Jan/2012
178.40.158.52

Message - Príspevok:

podla mna sa všeobecne nedá povedať či nity ano alebo uplne zakázať. si predstav, lezeš cestu a zarazu natrafíš na 30 skoro kolmu platňu bez akejkolvek moznosti zaistiť ju. čo spravíš ak to chceš dať volne? ak niesi totalny samovrah a chceš isť priamo cez platňu tak tam tie nity jednoducho musíš dať, lebo inak to môžeš isť rovno solovať-to maš potom to isté ako isť to bez niťov. osobne som za použivanie nitov v takychto situáciách. je niečo iné ak sa dá dlžka ako tak zaistiť. to je jasne, že tam nity absolutne nie su potrebné. ono asi nič nieje take jednoznačne - že či áno alebo nie. podla mna to závisí od charakteru cesty. celkom dobra diskusia, dik Vilo, viac názorov to chce:)


Replies to this post - Komentáre k príspevku


Reply to this post- Pridaj komentár

Name-Meno:

E-mail (optional-nepovinné):

Subject-Predmet:


Message-Príspevok: