Voľná diskusia bez potreby registrácie bola vytvorená za účelom vzájomnej komunikácie medzi horolezcami a mala by byť predovšetkým zameraná na Vysoké Tatry. Jej zmyslom je informovať o zaujímavých prelezoch, o prvovýstupoch o postrehoch pri prelezení ciest - klasifikácia, istenie a pod. samotnýmí lezcami. Samozrejme jej devízou by malo byť aj upozornenie na nezrovnalosti v uverejnených informáciách v tomto webovom sprievodcovi, s cieľom poskytnúť kvalitnejšie informácie pre všetkých. Zaujímavé a závažné informácie o uverejnených cestách budú webmastrom presunuté aj do fóra s registráciou, ktoré samozrejme funguje naďalej. Vulgárne a urážlivé príspevky budú zmazané. Kapacita fóra je 200 správ, najstaršie budú automaticky odmázávané.

Voľná lezecká diskusia
Free climbing forum

Post a reply - Pošli komentár || Back to main page - Návrat úvodná stránka


Re: Nity v Tatrách.

Delete this post Submitted by - Zaslal dodo on 29/Jan/2012 in reply to/komentár ku Nity v Tatrách. zaslaný by/zaslal mato.sk on 26/Jan/2012
78.98.250.60

Message - Príspevok:

Myslím si, že Tatry sú tu pre všetkých. Tým pádom je tu dosť priestoru na to, aby tu boli všetky druhy ciest. Športové cesty s nitmi, klasiky, morálovky, ...
Ale som tiež názoru, že ak už použiť nity, tak nie zo zlanenia. Nie tam kde nepatria a hlavne nie do ciest, ktoré boli vylezené bez nitov.
Samozrejme, nity áno pre bezpečné zlaňáky ako je to napr. z Galérky, zostup pod Javoráky atď.
Môj názor vo všeobecnosti však je, že ak už použijem do cesty nit, tak len tam, kde už to bez neho nešlo. Nemyslím však teraz na to, že sa to nedalo preliezť ale pre zaistenie/bezpečnosť.
Použitím nitu sa predsa nič nekazí pokiaľ to nie je oblasť čisto tradicionalistická. Veď aj cesta, ktorá má nity môže byť morálovka, môže byť pekná ale môže byť aj tŕňom v oku. Preto s rozumom :-)


Replies to this post - Komentáre k príspevku


Reply to this post- Pridaj komentár

Name-Meno:

E-mail (optional-nepovinné):

Subject-Predmet:


Message-Príspevok: